Coraz częściej czytamy etykiety na produktach. Nie tylko sprawdzamy skład jogurtów i kiełbas, ale też kosmetyków czy chemii gospodarczej. Stajemy się świadomymi konsumentami, którzy wiedzą czego chcą. Dostęp do informacji nigdy nie był tak prosty jak dziś, dlatego potrafimy wybrać to, co najlepsze dla naszego zdrowia.

Nauczyliśmy się wybierać rzetelne źródła informacji od zwykłych „zapełniaczy” czasu i to bardzo dobrze. Dzięki temu duża część społeczeństwa nie kieruje się kolorowymi reklamami z odbiorników TV, a sprawdza czy to, co popularne jest dla nich dobre i zdrowe. Dlatego coraz popularniejsze staje się życie w stylu BIO, no waste oraz ekologicznie.

A co oznacza ta cała ekologia?

Życie w sposób ekologiczny naucza o zależności między człowiekiem a naturą. Najważniejszym punktem tego stylu życia jest jak najmniejsza szkodliwość dla przyrody, a w miarę możliwości oddziaływanie pozytywne na rzecz ochrony środowiska. Aby to osiągnąć należy wybierać produkty tworzone z myślą o niskiej ingerencji w naturę oraz przetwórstwo produktów spożywczych w minimalnym lub znikomym stopniu.

Najlepszym rozwiązaniem w ekologicznym stylu życia jest przygotowywanie wszystkiego we własnym zakresie. Zakupienie nienawożonych i nieopryskiwanych warzyw od rolnika, jajka z chowu ekologicznego czy mięsa ze świń wypasanych na łąkach, a następnie przygotowanie z nich posiłku dla całej rodziny. Ale jak wiadomo, trudno połączyć pracę zawodową, wychowywanie dzieci, opiekę nad domem i jeszcze dodatkowe spędzenie całego dnia na gotowaniu ekologicznego obiadu. Dlatego, aby ułatwić życie osobom zabieganym, powstały zarówno półprodukty jak i gotowe posiłki BIO.

Sklepy ze zdrową żywnością

Jeśli jednak decydujemy się już na prostsze sposoby pozyskiwania produktów Bio warto sprawdzić, czy dany towar spełnia wymogi bycia nazywanym BIO. Lub robić zakupy w sklepach wyspecjalizowanych właśnie w produktach ekologicznych. W większych miastach z pewnością znajdziemy sklep stacjonarny z żywością Eko, a na półkach większych drogerii kosmetyki BIO są już tak naprawdę standardem. Ale jeśli nie mamy czasu na wyprawy do miasta lub wolimy spokojnie wybrać dobry produkt z domu, możemy znaleźć dobrze zaopatrzone sklepy internetowe, jak staropolskagaleriasmaku.pl.

Sklep ten, poza szeroką gamą asortymentu spożywczego, oferuje także środki czystości oraz literaturę dotyczącą dietetyki. Wśród wielu produktów BIO znajdziemy również żywność bezglutenową. Każdy, kto dba o swoje zdrowie znajdziemy tutaj coś dla siebie.

Dodaj komentarz