Każdy człowiek w swoim życiu musiał, musi lub będzie musiał stawić czoła utracie bliskiej osoby, niezależnie od przyczyny. Towarzyszy temu żal, smutek, pustka w sercu. Trzeba jednak zachować zdrowe myślenie i podjąć decyzję o wyborze domu pogrzebowego. Na pierwszy rzut oka jeden nie różni się od drugiego, ale to tylko pozory. Przedstawiamy pięć punktów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając firmę pogrzebową.

1. Renoma działalności

Pierwszym punktem jest sprawdzenie opinii konkretnych domów pogrzebowych. Wypowiedzi klientów, oceny oraz strony internetowe to tylko kilka aspektów, na które będą decydować o drodze dedukcji. Choć serce będzie przepełnione ogromną rozpaczą, trzeba podejść do tego ze stabilnymi nerwami. Najlepiej poprosić o pomoc bliskich lub bliskich znajomych.

2. Wieloletnie doświadczenie

Bardzo ważną kwestią jest doświadczenie firmy w działalności funeralnej. Im więcej lat dana firma istnieje na rynku, tym większą ma ona wprawę w załatwianiu formalności, jest pewniejsza w wyborze i godniejsza zaufania. Jednak nie zawsze tak się dzieje – każda reguła ma swój wyjątek. Mogą zdarzyć się firmy, które pomimo wieloletniej działalności są niekompetentne i nie mają odpowiednich umiejętności oraz kwalifikacji, dlatego należy przedyskutować wybór z najbliższymi.

3. Drogie nie znaczy dobre

Przyjęło się w społeczeństwie, że drogie przedmioty muszą być dobrej jakości – jest to błędne myślenie. Nawiązując do punktu drugiego, Zakład pogrzebowy z dłuższym stażem rynkowym w większości przypadków będzie miał wyższe ceny za oferowane usługi, niż firma dopiero raczkująca w tej branży. Jednakże w cale to nie oznacza, iż oferowane usługi będą wykonane profesjonalnie.

4. Granice dobrego smaku

Nie każda firma funeralna potrafi godnie się zaprezentować w swojej kampanii marketingowej. Zdarzały się absurdalne przypadki, w których pewna firma postanowiła się reklamować poprzez połączenie nagich modelek oraz trumien, co niekoniecznie do każdego może przemówić, zwłaszcza do gorliwych katolików,

5. Wybór pochówku

Tracąc bliską osobę, trzeba również stanąć przed wyborem sposobu jej pochowania. Może być on zaznaczony w testamencie, aczkolwiek nie musi. W takim przypadku, są dwie opcje do wyboru: tradycyjny pochówek w trumnie oraz kremacja. Do niedawna druga opcja nie była akceptowana przez wielu ludzi, jednak coraz częściej jest ona rozpowszechniana.

Pomimo utraty bliskich, najlepiej jest zachować stalowe nerwy i stawić czoła przeciwnościom losu i wybrać odpowiednią firmę świadczącą usługi pogrzebowe, np. uslugi-pogrzebowe24.eu – ze względu na dobro nieboszczyka, aby jego ostatnia droga była najpiękniejszą…

Dodaj komentarz