Praca online ma wiele zalet, ale i wad. Możesz nie zarobić nic, albo szybko zyskać miliony. Jedną z atrakcyjniejszych, ale też ryzykownych prac dostępnych w internecie, jest kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Rynek ten rządzi się swoimi prawami, ale z powodzeniem odnajdą się na nim również początkujący.

Kryptowaluty stały się ostatnim czasem bardzo modne i popularne. Niektórzy traktują to jako pracę, inni inwestycję, a jeszcze inni jako zabawę. Możesz grać w Book od Ra na kasę, ale możesz też za te pieniądze kupić kilka wirtualnych monet.

Czym są kryptowaluty?

Mówiąc zrozumiałym dla zwykłego człowieka językiem – to wirtualna waluta. Funkcjonuje ona wyłącznie w sieci, a przechowuje się ją wyłącznie w komputerze czy telefonie. Posiada ona unikalny kod, dzięki któremu nikt niepowołany nie może jej użyć. Płatność kryptowalutami odbywa się wyłącznie elektronicznie a odbywa się na identycznych zasadach, jak prawdziwą gotówką.

Strategie kupowania

Praca online z kryptowalutami przypomina tą znaną z giełdy papierów wartościowych. Najbardziej znana i najczęściej stosowana strategia mówi „kup i trzymaj”. Kupujesz tanio pewne aktywa i trzymasz je, aż ich wartość znacznie wzrośnie. Dopiero wtedy sprzedajesz i zyskujesz. Najlepszym przykładem zysku z wykorzystaniem takiej kryptowaluty jest bitcoin. Pojawił się ona na rynku w 2009 r. i miał, powiedzmy delikatnie, znikomą wartość. Po dwóch latach jego kurs zrównał się z kursem dolara i wciąż zyskiwał na sile. W 2013 r. można było go kupić za 45 zł, zaś 5 lat później za… 70000 zł! Jego wartość wzrosła więc aż 1500-krotnie!

Podobną strategią jest też kup i trzymaj z dywidendą. W tym przypadku jednak nie posiadasz waluty, a trzymasz ją w ciągłym obiegu. Dostajesz za to dywidendę. Połączeniem obu tych strategii jest zaś tak zwany staking – kupujesz, trzymasz i otrzymujesz dywidendę.

Jakie kryptowaluty kupić?

Wszystko zależy od Twoich chęci i pieniędzy. Na rynku obecnie znajdziesz prawie 2000 różnych walut, których wartość jest bardzo różna. Każda z nich reklamowana jest jako ta najlepsza i przyciąga graczy. Pamiętaj jednak, że 90% z nich po pewnym czasie po prostu przestanie istnieć. Jeśli jednak będziesz miał szczęście i zainwestujesz w tą, która powtórzy sukces bitcoina, możesz liczyć na wielkie zyski. Mniejsze ryzyko poniesiesz jednak kupując te sprawdzone waluty, które utrzymują się na rynku od wielu lat. Wśród nich można wymienić, oprócz wspomnianego bitcoina, również litecoin, etherum czy ripple. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zakup tych kryptowalut nie będzie tani.

Dodaj komentarz