Laptopy poleasingowe z dnia na dzień stają się coraz popularniejsze wśród osób młodych, przedsiębiorców i osób okazjonalnie serfujących po internecie. Ich parametry są na tyle atrakcyjne, że przyciągają uwagę wszystkich tych, którzy szukają dobrego sprzętu w przystępnej cenie. Stanem technicznym, designem i niezawodnością używany sprzęt, z wystawy czy z zamkniętego biura nie odbiega niczym od tego, co znajdziemy na półkach w sklepach. Laptopy poleasingowe dell spełnią swoje zadanie we wszelkiego rodzaju codziennych czynnościach, notowaniu, pisaniu, zapisywaniu itp.

Czy warto zamówić laptopy poleasingowe dell?

Tak, o ile jesteśmy pewni, że sprzedawane laptopy to rzeczywiście to laptopy poleasingowe dell, a nie uszkodzony sprzęt. Jest to bardzo łatwe w weryfikacji. W przypadku większych sklepów przemówi renoma, w przypadku sprzedawców prywatnych i przedsiębiorców można umówić się na spotkanie i prezentację wystawionego sprzętu. Jeśli zamierzamy kupić tylko jedną sztukę, najlepszym wyborem będzie wybór renomowanego sprzedawcy.

Urządzenia poleasingowe są odnowione, dzięki czemu laptopy wyglądają i zachowują się jak nowe. Przed wystawieniem ich na sprzedaż w większości były wykorzystywane w biurach i służyły jako komputery służbowe. Ponieważ laptopy dużą część czasu spędziły na biurku, a nie w podróży, można uznać je za sprzęt praktycznie nowy. Nie różni się on znacznie od tego, z którego korzystalibyśmy sami. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest ciągła kontrola jakości, jaką muszą przejść laptopy poleasingowe dell przed wystawieniem na aukcję.

W takim razie – dlaczego ludzie kupują nowe laptopy?

Powody są wszystkim znane – psychologia, efektywny marketing i praca sprzedawców. Sami sprzedawcy odradzają zakup sprzętu poleasingowego właśnie ze względu na „możliwość eksploatacji”. Fakty są jednak takie, że są to po prostu kłamstwa sprzedawców, którzy zarabiają na prowizjach ze sprzedaży. Komputery to urządzenia, które mogą wytrzymać naprawdę wiele. Nieważne jakie programy były uruchamiane, jak dużo pamięci zabierały oraz jak szybko kręcił się wiatraczek chłodzący od procesora. Są to urządzenia mechaniczne mogące działać przez dekady i nie odnieść większych usterek.

Nawet na wypadek jakiejś awarii, sprzedawca takiego sprzętu zazwyczaj oferuje gwarancję  na okres 12 miesięcy. Problemem nie powinna być również własnoręczna wymiana zepsutej części.

Przy zakupie laptopa do domu czy biura  poleca się dołączenie dodatkowego monitora. Używane monitory wraz z poleasingowymi laptopami stanowią doskonały duet, który w dłuższej perspektywie pozwoli oszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.